Krátké zamyšlení nad životem

31.10.2022

Krátké zamýšlení nad životem

Často se mě ptáte, proč se vám určité věci dějí. Proč zrovna vy musíte procházet tím, čím procházíte. Proč se musíme trápit. Je to prosté -život už je takový a jiný nebude. Přináší hezké i špatné chvíle. Dává nám nové zkušenosti, nové poznatky a nové výzvy. Každý má naloženo tolik, kolik unese.

Když se nad tím zamyslíme, kdo chce žít v úplné shodě se vším a mít totální pohodu bez řešení a starostí? Možná na chvíli, vše krásné se totiž časem přejí a přichází znudění.

Všímáme si o čem je život, až když v něm zažijeme něco, co nás vystraší. Vážíme si svého zdraví nejvíce ve chvílích, kdy o něj můžeme přijít. Chválíme vše krásné, co máme a snažíme se nic neztratit, když vidíme, že to druzí nemají. Toužíme bezmezně po druhých, hlavně když od nás odcházejí. Chceme zastavit čas, až když už nám toho našeho moc nezůstává.

Nic není snadné, ale to není důvod k panice. Proto je náš život krásný, že:

  • umíme cokoli řešit,
  • umíme se nevzdávat,
  • umíme milovat,
  • umíme plakat,
  • umíme mít radost,
  • umime se smát,
  • umíme plodit děti, sadit květiny a stromy, starat se o staré lidi, běhat s větrem o závod, stavět mosty, vysoké budovy, létat do vesmíru

Umíme se přizpůsobit situaci, umíme se aklimatizovat v jakémkoli prostředí, umíme se stěhovat a hledat nové možnosti, umíme vstát a začít od nuly, jsme lidé s bijícím srdcem a fungujícím mozkem. Dokáže nás měnit láska.

Proto se nikdy nevzdávejte, ať je váš život jakýkoli! Dejte si novou šanci začít znovu svůj den. Nebo prostě pokračujte jinak a změňte svůj pohled na danou věc. Řekněte si "Já na to mám a zvládnu to". Hlavně si neberte život kvůli maličkostem a neodcházejte na druhou stranu bez možnosti návratu. Buďte silní!