Templáři ve slezsku

20.08.2022

V polském Dolním Slezsku najdeme okresní město Kamienna Góra (česky Kamenná Hora). V poslední době město získalo pozornost jako místo s tajemným podzemím, které využívali nacisté v době druhé světové války.

Podzemní prostory Kamenné Hory však sahají hlouběji do historie? Kam? Možná až k templářům!

I v současnosti se v tomto polském městě udržuje legenda, že první významnější obranné stavby zde vybudovali právě templáři. Teprve na nich byl postaven zámek Grództwo, který se po požáru v roce 1964 proměnil v ruiny, se kterými si tamní samospráva neví rady ani ve 21. století.

V základech tohoto renezančního šlechtického sídla se však vždy nacházely stavební prvky mnohem starších objektů. A pod nimi? Možná některá z dosud neobjevených templářských relikvií.

Na existenci středověkého podzemí upozornili ve městě Kamienna Góra právě badatelé, kteří zde pátrali po mnohem mladších báňských aktivitách z časů druhé světové války.

Spojení nejstarších dějin Kamenné Hory a templářského rytířského řádu nahrává i skutečnost, že právě v oblasti Dolního Slezska byli templáři nebývale aktivní.


Z dokumentů arcidiecézního archivu v polské Wroclawi vyplývá, že by Dolní Slezsko mohlo být místem, kde jsou ukryty i nejhodnotnější templářské relikvie včetně Bafometa - tajemné modly, která zapříčinila, že byli tito křesťanští rytíři obviňováni z konverze k islámu.

Templáři se do Dolního Slezska vypravili brzy po svém návratu ze Svaté země. Usadili se zde zejména v linii Sovích hor. Výzkum středověkého podzemí Kamenné Hory je teprve v počátcích. Již nyní se však zdá, že mezi slibné lokality bude jistě patřit i pozemek s neutěšenými ruinami zámku Grództwo.

zdroj: www.enigmaplus.cz